PAST CNBA BOYS PARTICIPANTS

2012

 

5th Grade Boys 

Brady Danielson - York

Jackson Hirschfeld - Centennial

Jeb Lucas - York

Bragan Meyer - Milford

Reid Hoffman - York

Kalen Dockweiler - Callaway

Garrett Snodgrass - York

Josh Denney - Minden 

Elijah Lovin - Hastings

Kobe Block - Lexington

 

6th Grade Boys 

Henry Penner - Aurora

Jayden Herzberg - Aurora

Nic Weskamp - York

Bryce Danielson - York 

Tanner Linn - Broken Bow

Easton Young - Lexington

Trent Wilson - Central City

Lane Huebert - Heartland

Alex Groacke - Harvard 

Drew VanWormer - Aurora

 

7th Grade Boys

Austin Allen - Aurora

Peter Goodin - Hastings

Hunter Holliday - Minden 

Tommy Leininger - Aurora 

Collin Hahn - Gothenburg 

Dawson Graham - Gothenburg 

Brant Barth - Kearney

Ryan Koski - Kearney

 

Devin Kolbo - Kearney

Quinlan Ackerman - Milford

Kade Moural - Aurora 

Trey Clevenger - Kearney 

Ty Clement - Gothenburg 

Gabrial Munoz - Hastings 

Reid Bednar - Grand Island 

Ben Carlson - Kearney

2013

 

5th Grade Boys 

Eli Young - Lexington

Nick Saiz - Lexington

Adam Roth - Deshler

Morgan Homestead - Overton

Bo Lucas - York (4th) 

Andrew Bell - Aurora (4th)

Jameson Herzberg - Aurora (4th)

Isaac Alberts - Sutton 

 

 

6th Grade Boys 

Brady Danielson - York

Jackson Hirschfeld - Centennial

Jeb Lucas - York

Bragan Meyer - Milford

Reid Hoffman - York

Kalen Dockweiler - Callaway

Garrett Snodgrass - York

Josh Denney - Minden 

Elijah Lovin - Hastings

Kobe Block - Lexington

7th Grade Boys

Henry Penner - Aurora

Jayden Herzberg - Aurora

Nic Weskamp - York

Bryce Danielson - York 

Tanner Linn - Broken Bow

Easton Young - Lexington

Trent Wilson - Central City

Lane Huebert - Heartland

Alex Groeke - Harvard 

 

 

5th Grade Boys 

Andrew Bell - Aurora

Ethan Shaw - Aurora

Jameson Herzberg - Aurora

Jake Irwin - York

Bo Lucas - York 

Eric Lenz - Central City

Quinn Johnson - Holdrege (4th) 

Kale Wetjen - Henderson (4th)

 

6th Grade Boys 

Eli Young - Lexington

Nick Saiz - Lexington

Adam Roth - Deshler

Morgan Homestead - Overton 

Caleb Moural - Aurora

Isaac Alberts - Sutton

Maguire Bartlett - Gothenburg

Morgan McMeen - Broken Bow

Travis Neymeier - Hastings 

Nate Borkecher - Aurora

Mason Prososki - St. Edward

Tredyn Prososki - St. Edward

Dawson Nunnenkamp - Sutton

Morgan Connor - York 

 

7th Grade Boys

Brady Danielson - York

Jackson Hirschfeld - Centennial

Jeb Lucas - York

Bragan Meyer - Milford

Reid Hoffman - York

Kalen Dockweiler - Callaway

Garrett Snodgrass - York

Josh Denney - Minden 

Elijah Lovin - Hastings

Kobe Block - Lexington

 

Justin Hiser - Grand Island

Ben Oman - Grand Island

Wyatt Cast - York 

Eli Stengel - Sutton

Luke Peterson - Cordova

Thomas Hunt - Hastings

Payton Daubert - Thayer Central

Hayden Richters - Centennial

 

8th Grade Boys

Henry Penner - Aurora

Jayden Herzberg - Aurora

Nic Weskamp - York

Bryce Danielson - York

Tanner Linn - Broken Bow

Easton Young - Lexington

Trent Wilson - Aurora

Lane Huebert - Henderson

 

Caden Schuster - Aurora

Mason Roth - Deshler

Mason McMeen - Broken Bow

Andrew Saiz - Lexington

Jaden Verharge - York

Anthony Beaver - Beaver Crossing

Tyler Cast - York 

Mayson Connor - York 

 

9th Grade Boys

Kade Moural - Aurora

Brandt Barth - Kearney

Devin Koblo - Kearney

John Erwin - York

Will Wagner - Central City

Greg Gaston - McCook

Zach King - Kearney

Quin Kelly - Milford

 

2014

 

2015 

 

5th Grade Boys 

Quinn Johnson - Holdrege

Kale Wedjen - Heartland

Ethan Smith - Doniphan/Trumbull

Dawson Ohrt - Henderson

Andrew Stock - Doniphan/Trumbull

Braydon Schroop - Hastings

Preston Ramaekers - Aurora

Jaden Kohler - York

Tate Nachtigal - Aurora

 

6th Grade Boys 

Andrew Bell - Aurora

Ethan Shaw - Aurora

Jameson Herzberg - Aurora

Jake Irwin - York

Bo Lucas - York 

Ty Bartholomew - York 

Owen McDonald - McCool Junction

Kaegen Bosshammer - Amherst

Alec Van Skiver - Hastings 

8th Grade Boys

Ben Oman - Grand Island

Luke Peterson - Cordova

Jaden Engen - Kearney

Ryan Poppert - Fillmore Central

Dylan Rasmussen - Centura

Anthony Marrofu- Grand Island

Nate Cunningham - Fillmore Central

2019

   4th GRADE BOYS     

  Kinyon Miller - Fillmore Central

          Kash Kleinschmidt - Aurora 

Landon Danhauer - Aurora

Camden Riggs - Heartland

Cooper Hudson - Aurora

Aaron Brown - High Plains Community

Henry CHristenson - Aurora

Knox Scheel - Giltner

Colten Nachtigal - Aurora

Benson Seim - Cross County

  

 5th GRADE BOYS

Blake Rathbone - Columbus Lakeview

Calan Darbro - Aurora

Benson Seim - Cross County

Brodey Spurling - High Plains

Brooks Handrup - Aurora

Jameson Conway - Cross County

Ian Jensen - Aurora

Sawyer Anderson - Cross County

Brenden Johannes - Columbus

6th GRADE BOYS - CNBA BLACK/GOLD

Carson Schaefer - Cross County

Thatcher Hanson - Cross County

Jackson Daum - Gothenburg

Caden Neels - Gothenburg

Kiffin Theobald - Fillmore Central

Sam Ehlers - Centennial

Langdon Arbuck - Heartland

Anthony Rindone - Wood River

Leyton Snodgrass - York

Thane Wetjen - Heartland

Myles Eriksen - GINW

Connor Christo - Boone Central

Ryan Huston - York

Mikalister Anderson - Thayer Central

Beau Rohrich - Wood River

Brandon Bykerk - Grand Island

7th GRADE BOYS - CNBA BLACK/GOLD

Ashton Seim - Cross County

Booker Scheierman - Aurora

Kooper Koehn - Gothenburg

Tanner Hollinger - Cross County

Clayton Zavodny - David City Aquinas

Ethan Ramaekers - Aurora

Alex Hirschfeld - Centennial

Ayden Zikmund - Central City

Alex Noyd - Cross County

Ian Reardon - St. Edward

Kaiden Wineteer - Aurora

Jaxon Lipker - Boone Central

Trey Stevens - Gothenburg

Kade Cooper - Fillmore Central

Parker Borer - Boone Central

Trevor Retzlaff - GI Northwest

Trey VanSlyke - Loup City

8th GRADE BOYS - CNBA BLACK/GOLD

Trev Peters - Heartland

Bryson Benjamin - York

Grant Rossow - Hastings St. Cecilia

Isaac Roberts - St. Edward

Aceyn Cash - Concordia, KS

Weston Geiken - Gothenburg

Trevor Bolton - Cross County

Jaxson Alexander - York

Shawn Rathjen - St. Paul's Utica

Cooper Garrett - GINW

Alex Korte - GINW

Lane Zimmer - Centennial

Levi Zimmer - Centennial

Carter Nabity - GI Northwest

Keegan Theobald - Fillmore Central

Alex Christo - Boone Central

9th-10th GRADE BOYS  

CNBA BLACK/GOLD

Micah Biltoft - Sandy Creek

Trevor Bauer - Hastings

Bryce Barger - Aurora

Gil Jengmer - Aurora

Jake Erwin - York

Cayden Homolka - Central City

Ty Bartholomew - York

Marcus Smith Gibbon

Carter Seim - Cross County

Haiden Hild - Cross County

Kale Wetjen - Heartland

Cory Hollinger - Cross County

Chase Collingham - York

Eric Lenz - Central City

Isaac Noyd - Cross County

Trent Rasmussen - GICC

Troy Rasmussen - Centura

Tanner Wood - High Plains

Andrew Heinrichs - Thayer Central

Damon Mickey - Cross County

 

2016

6th Grade Boys 

Kale Wedjen - Heartland

Ethan Smith - Doniphan/Trumbull

Dawson Ohrt - Heartland

Andrew Stock - Doniphan/Trumbull

Braydon Schroop - Hastings

Preston Ramaekers - Aurora

Jaden Kohler - York

Tate Nachtigal - Aurora

7th Grade Boys

Andrew Bell - Aurora

Ethan Shaw - Aurora

Jameson Herzberg - Aurora

Jake Erwin - York

Bo Lucas - York 

Ty Bartholomew - York 

Owen McDonald - McCool Junction

Alec Van Skiver - Hastings 

Cade Wiseman - Sutton

Quinton Jones - Sutton

Eric Lenz - Central City

Trent Rasmussen - Centura

Owen Gieken - Gothenburg

Cam Foster - Hastings

Parker Janky - Grand Island

2017

5th Grade Boys 

Alex Hirschfeld - Centennial
Clayton Zavodny - David City
Ayden Zikmund - Central City
Booker Scheierman - Aurora
Evan McDonald - Aurora
Ashton Seim - Cross County
Tanner Hollinger - Cross County
Kooper Koehn - Gothenburg
Ethan Ramaekers - Aurora ​

6th Grade Boys

Carlos Collazo - Aurora
Koby Nachtigal - Aurora
Weston Geiken- Gothenburg
Carsen Staehr - Aurora
Barrett Olson - Aurora
Drew Knust - Aurora
Dylan Danielson - Aurora
Devin Danelson - Aurora
Wade Ohlson - Aurora

7th Grade Boys

Preston Ramaekers - Aurora
Tyler Grote - Shickley
Jaden Koehler - York
Trey Anderson - Ravenna 
Jake Bargen - Centennial
Caleb Stewart - Shelton 
Dillon Critel - Burwell
Carter Seim - Cross County
Cory Hollinger - Cross County
Troy Rasmussen - Centura

8th Grade Boys 

Andrew Bell - Aurora

Jameson Herzberg - Aurora

Owen McDonald - McCool Junction

Cade Wiseman - Sutton

Trent Rasmussen - Centura

Owen Gieken - Gothenburg

Dei Jangmeier - Aurora

Mitchell Pachta - Aurora

2018

                                                                                        4th GRADE BOYS - CNBA BLACK

Blake Rathbone - Columbus Lakeview

Calan Darbro - Aurora

Benson Seim - Cross County

Brodey Spurling - High Plains

Brooks Handrup - Aurora

Kayden Crosby - Aurora

Jameson Conway - Cross County

Ian Jensen - Aurora

Sawyer Anderson - Cross County

5th GRADE BOYS - CNBA BLACK

Carson Schaefer - Cross County

Kiffin Theobald - Fillmore Central

Sam Souerdyke - Thayer Central

Cooper Schelkopf - Fillmore Central

Sam Ehlers - Centennial

Thane Wetjen - Heartland

Ashon Willey - Grand Island

Myles Eriksen - GINW

Connor Christo - Boone Central

Beau Rohrich - Wood River

6th GRADE BOYS - CNBA BLACK

Ashton Seim - Cross County

Booker Scheierman - Aurora

Kooper Koehn - Gothenburg

Tanner Hollinger - Cross County

Clayton Zavodny - David City Aquinas

Evan McDonald - Grand Island

Ethan Ramaekers - Aurora

Alex Hirschfeld - Centennial

Ayden Zikmund - Central City

Alex Noyd - Cross County

6th GRADE BOYS - CNBA GOLD

Nolan Ostdiek - Lawrence/Nelson​

Graham Christenson - Aurora

Clay WIlliams - Lawrence/Nelson

Ian Reardon - St. Edward

Logan Maciejewski - Grand Island

Dylan Janzen - Adams Central

Kaiden Wineteer - Aurora

Reid Graves - Wood River

Benjamin VanDiest - Doniphan/Trumbull

7th GRADE BOYS - CNBA BLACK

Trev Peters - Heartland

Jude Collingham - York

Aceyn Cash - Concordia, KS

Weston Geiken - Gothenburg

Trevor Bolton - Cross County

Jaxson Alexander - York

Keegan Theobald - Fillmore Central

Alex Christo - Boone Central

Krayton Kucera - Lawrence/ Nelson

Keaton Mazour - Lawrence / Nelson

8th GRADE BOYS - CNBA BLACK

Carter Seim - Cross County

Cayleb Steward - Wood River

Tate Nachtigal - Aurora

Micah Biltoft - Sandy Creek

Haiden Hild - Cross County

Kale Wetjen - Heartland

Cory Hollinger - Cross County

Preston Ramaekers - Aurora

Trey Anderson - Ravenna

Troy Rasmussen - Centura

9th-10th GRADE BOYS  

CNBA BLACK/GOLD

Chase Collingham - York

Jeffery Cunningham - Ansley/Litchfield

Morgan Conner - York

Mason Prososki - Twin River

Eric Lenz - Central City

Cael Lundstrom - Cross County

Isaac Noyd - Cross County

Jackson Stebbing - Heartland

Trent Rasmussen - GICC

Carter Boden - Osceola

Bo Lucas - York

Garrett Nokelby - Nebraska Christian

Tanner Wood - High Plains

Andrew Heinrichs - Thayer Central

Kooper Schirmer - Ravenna

Jett Pinneo - Shelby/Rising City

Jordan Maxfield - Fullerton

Keaton VanHousen - High Plains

© 2023 by Success Consulting. Proudly created with Wix.com.