2020 CNBA ROSTERS

2020 CNBA GIRLS

4TH GRADE GIRLS

CNBA BLACK 

Atlie Wiedel - Thayer Central

Leah Marsh - Thayer Central

Sadie Nicolas - Bellwood

Kaitlyn Staehr - Aurora

Keirra Siebrass - Aurora

Paige Stengel - Sutton

Hailey Frey - Fillmore Central

Josie Daugherty - Aurora

Hailey Hoff - Aurora

COACHES:

STEVEN HOFF - AURORA

JARRET DAUGHERTY - AURORA

6TH GRADE GIRLS  

CNBA BLACK/GOLD

Emaree Dickey - Cross County

Rebbeca Lempka - Minden

Kaylie Hammer - York

Kendal Wineteer - Aurora

Madelyn Ramaekers - Aurora

Katie Rowe - Shell Creek

Claire Brugger - McCool Junction

Ella Rasmussen - Centura

Addison Theis - Osceola

Eastyn Luebbe - Columbus

Charlize Cash - Concordia, KS

Abby Hudnall - Cedar Hollow

Savanna James - Aurora

Kenna Merrihew - Aurora

Kali Wardyn - York

Aubry Hall - Hershey

Paige Biltoft - Sandy Creek

Emersyn Prososki - Osceola

COACHES:

BJ MERRIHEW - AURORA

BRANDON WARDYN - YORK

8TH GRADE GIRLS WEST

CNBA WEST

Emma Hall - Hershey

Ashlyn Richeson - Gothenburg

Aelyn Cain - Ogallala

Ali Vaughn - Hershey

Clancy Brown - North Platte

Madison Smith - Gothenburg

Aubrey OHare - Gothenburg

Clara Evert- Gothenburg

Haley Johnson - Gordon/Rushville

Mia Caufmann - Hershey

COACHES:

 

TREVER HALL - HERSHEY

ANGIE RICHESON - GOTHENBURG

9TH-10TH GRADE GIRLS 

CNBA BLACK 

Kennady Holley - Central Valley

Hailey Steffensmeier - Scotus

Addison Cotton - York

Mia Burke - York

Josie Loosvelt - York

Lauryn Scott - Adams Central

Clara Kunze - Palmer

Rylyn Cast - York

Neleigh Poss - Central Valley

Vanessa Wood - Central Valley

Ellie Hutsell - Aurora

COACH:

HALLE PLUMBTREE - HASTINGS 

TAYLOR CARSTENS

JADYN HIGH - CONCORDIA

CAMERON HUDSON - AURORA

5th GRADE GIRLS

 CNBA BLACK AND GOLD

Natalie Clark - McCool Junction

Olivia Wiedel - Thayer Central

Murfee Nickels - York

Jordyn Stassines - Fillmore Central

Emersyn Graves - Wood River

Madelyn Kral - GI Engleman

Addie Marsh - Thayer Central

Kinslee Kern - York

Ali Nichols - Fillmore Central

Abigail Kimbrough - Fillmore Central

Sophia Reynalds - Watson Elementary

Sydni Homolka - Central City

Ella Chapman - Engleman

Kayley Gregg - York

Kamryn Scott - Alma

Claire Koch - York

Taylor Tietjen - Thayer Central

Paige Tietjen - Thayer Central

Harley Wardyn - York

COACHES:

MATT KERN - YORK

JOSH GREGG - YORK

CHUCK HOMOLKA - CENTRAL CITY

ROB MARSCH - THAYER CENTRAL

7TH GRADE GIRLS  

CNBA BLACK AND GOLD

Catelynn Bargen - Centennial

Bricelynn Larson - Cross County

Averie Stuhr - St. Paul Lutheran - Utica

Quinn VunCannon - Columbus Scotus

Hadley McCoy - Fillmore Central

MaKenna McCoy - Fillmore Central

Ella Wambold - Centennial

Lauryn Breitkreutz - Centennial

Kassidy Hurt - Ravenna

Reese Hirschfeld - York

Sofia Karges - Columbus Scotus

Daveigha Heikes - Westridge (GI)

Cynley Wilkinson - York

Olivia Chapman - Westridge (GI)

Hayley Sliva - BDS

Chloe Koch - York

Grayson Gentile - Columbus

Ellie Morgan - Wood River

Brooklyn Veerhusen - Heartland

COACHES:

TONY CHAPMAN - GRAND ISLAND

GREG VEERHUSEN - HEARTLAND

8TH GRADE GIRLS 

CNBA BLACK AND GOLD 

Ashley Carlton - Elm Creek

Sage Brabec - Wood River

Natalie Poss - Central Valley

Molly Prochaska - Centennial

Kyla Sybrandts - Westridge (GI)

Alexandra Bruning - Nebraska Christian

Haylee Brandt - Westridge (GI)

Alexis Johnson - Central Valley

Carolyn Maser - GICC

Kaili Head - Fillmore Central

Megyn Scott - Adams Central

Teagan Sadler - Central City

Addison Siebels - Alma

Gracie Weichman - Adams Central

Jenna Hudnall - Cedar Hollow (GI)

Addie Buhlke - Central City

Riley Scott - Alma

Natalie Tietjen - Thayer Central

COACHES:

RYAN SCHROETLIN - FILLMORE CENTRAL

TRAVIS SCOTT - ALMA

ADAM HOARTY - FILLMORE CENTRAL

11TH-12TH GRADE GIRLS 

CNBA BLACK

Abby Nichols - Fillmore Central

Libby Trausch - Adams Central

Molly Griess - Nebraska Christian

Destiny Shepherd - York

Taylor Sliva - BDS

Danielle Wadsworth - Central Valley

Claire Kimbrough - Fillmore Central

Camille Pelan - Columbus Scotus

Kassidy Hudson - Aurora

Gracie Woods - GICC

COACH:

HALLE PLUMBTREE - HASTINGS 

TAYLOR CARSTENS

JADYN HIGH

CONCORDIA UNIVERSITY

CAMERON HUDSON - AURORA

2020 CNBA BOYS

4TH GRADE BOYS 

CNBA BLACK

COACHES:

CAMERON HUDSON - AURORA

RYUN THEOBALD - FILLMORE CENTRAL

6TH GRADE BOYS 

CNBA BLACK / GOLD

COACHES:

DAN CONWAY - CROSS COUNTY

ADAM DARBRO - AURORA

BRANDON HANDRUP - AURORA

5TH GRADE BOYS 

CNBA BLACK

COACHES:

JOSH NACHTIGAL - AURORA

SCOTT KLEINSCHMIDT - AURORA

7TH GRADE BOYS 

CNBA BLACK / GOLD

COACHES:

SCOTT ERIKSEN - GRAND ISLAND

JAKE SNODGRASS - YORK

ERIK WETJEN - HEARTLAND

8TH GRADE BOYS 

CNBA BLACK / GOLD

COACHES:

JT HAMM - MCCOOL JUNCTION

ALAN ZAVODNY - DAVID CITY AQUINAS

9TH GRADE BOYS

CNBA BLACK

COACHES:

PATRICK ALEXANDER - HAMPTON

NATE COOPER - GINW

10TH-12TH GRADE BOYS

CNBA BLACK

COACHES:

JABE WURTZ - MCCOOL JUNCTION

© 2023 by Success Consulting. Proudly created with Wix.com.